Geomatic Software Solutions

GIS - Usługi IT - Outsourcing

Doświadczenie

Geomatic Software Solutions zatrudnia specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów (finansowanych m.in. z funduszu PHARE, Banku Światowego i in.) oraz współpracuje z zespołem specjalistów z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego.

W poprzednich latach firma zrealizowała wiele projektów informatycznych związanych przede wszystkim z zastosowaniem systemów GIS w zakładach przemysłowych i administracji publicznej.

Ponadto, nabyła bogate doświadczenie w realizacji dużych projektów informatycznych - począwszy od analizy funkcjonalnej i biznesowej potrzeb klientów, poprzez tworzenie i wdrażanie systemów, a skończywszy na integracji ze środowiskiem programowym funkcjonującym u klientów oraz szkoleniu w zakresie obsługi i administracji oprogramowania.

W trakcie dotychczasowej działalności firma zdobyła także duże doświadczenie w modelowaniu procesów biznesowych i projektowaniu systemów informatycznych. Zaprojektowała, wykonała i wdrożyła rozwiązania informatyczne obsługujące kluczowe procesy biznesowe przedsiębiorstw i instytucji, gdzie wykorzystywane są informacje przestrzenne.

Pracownicy firmy brali także udział w wielu międzynarodowych projektach i mają wieloletnie doświadczenie we współpracy z Komisją Europejską.

Co więcej, Geomatic Software Solutions posiada wiedzę i doświadczenie w projektowaniu, opracowywaniu, testowaniu i migracji aplikacji do sieciowych środowisk operacyjnych typu "cloud". Jako jedna z nielicznych w Polsce, firma posiada doświadczenie w tworzeniu systemów GIS z wykorzystaniem platformy Microsoft Azure (Azure Services Platform). Platforma ta łączy w sobie możliwości programowe dla aplikacji działających w "chmurze" z praktycznie nieograniczoną pojemnością oraz usługami infrastruktury obliczeniowej i sieciowej działającymi na serwerach wewnątrz globalnej sieci danych firmy Microsoft.

W projektach z powodzeniem stosowana jest metodologia AGILE, która przyczynia się do skrócenia czasu potrzebnego na wprowadzanie produktu na rynek, redukcji kosztów i lepszego identyfikowania wymagań klientów. W celu zwiększenia interakcji z klientem, oprogramowanie tworzone jest w cyklach projektowych. Aktualny stan prac nad systemem konsultowany jest z klientem po każdym z cyklów, co ułatwia wymianę informacji o postępie prac oraz umożliwia wprowadzanie zmian na bieżąco.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące doświadczenia firmy lub realizacji projektów, prosimy pisać na adres: biuro@geomaticss.pl.

Pracownicy Geomatic Software Solutions posiadają duże doświadczenie - wyniesione z poprzedniej firmy (Geomatic) - związane z tworzeniem dedykowanych rozwiązań informatycznych dla klientów z różnych dziedzin przemysłu.